Bielenie zubov

Bielenie, ako súčasť estetickej stomatológie, je zákrok, ktorého úlohou je dlhodobé dosiahnutie svetlejšieho odtieňa zubov. S vekom pacienta začína pôvodný odtieň zubov prirodzene tmavnúť. Jednak dochádza k zmene minerálnej štruktúry zubu, no hlavne sú zuby pod dlhodobým pôsobením farebných pigmentov prijímaných v potravinách a nápojoch. Hlavným vinníkom zafarbenia je cigaretový dym, káva, čierne čaje a vybraná zelenina a ovocie. Z minulosti poznáme aj napr. tetracyklínové antibiotiká.

Samotné bielenie je chemický proces, pri ktorom aktívne molekuly oxidov uvoľňované zo zlúčeniny peroxidu vodíka prenikajú do štruktúry skloviny a odfarbujú usadené pigmenty. Nikdy nie je možné vopred určiť aký stupeň zosvetlenia bielením dosiahneme a ako dlho budú účinky bielenia pôsobiť. Výsledok je závislý od typu a intenzity zafarbenia zubov. Najťažšie sa odfarbujú zuby silných fajčiarov a u pacientov so zubami zafarbenými po tetracyklínových antibiotikách. Bielenie je bezpečné, pokiaľ sú zuby a ďasná zdravé, a vykonáva sa pod odborným dohľadom. Pred každým bielením je potrebné, aby mal pacient ošetrené všetky kazy a nevyhovujúce výplne, a mal odstránený zubný kameň.

V modernej stomatológii existuje aj napriek mnohým zľudoveným poverám a mýtom niekoľko metód, ktorými sa dá rušivého zafarbenia šetrne zbaviť. U nás ponúkame inovatívnu metódu bielenia zubov, Pure Whitening.

Prečo sme si vybrali metódu bielenia Pure Whitening?

Bielenie zubov metódou Pure Whitening nemá žiadne vedľajšie účinky. Pure Whitening gély neobsahujú žiadne konzervanty, stabilizátory či glycerol. Tieto látky totiž zvyšujú citlivosť zubov, čo môže spôsobovať nepríjemné pocity pri jedení alebo pití. Vo výnimočných prípadoch sa zvýšená citlivosť zubov môže počas prvých pár dní prechodne dostaviť. Pure Whitening je jednou z najbezpečnejších metód bielenia zubov. V našej ordinácii používame gél s najnižšou koncentráciou peroxidu vodíka na trhu – 6%. Gély, ktoré si nanášate počas domácej fázy, obsahujú maximálne 5%.

Ako funguje bielenie zubov Pure Whitening?

Na prvom stretnutí vám zhotovíme odtlačky zubov, ktorých presnosť je kľúčovým faktorom v 14 – 20 dňovom procese bielenia zubov.

Na základe odtlačkov vám vyhotovíme tesné nosiče. Pomocou nich si na vaše zuby budete nanášať bieliaci gél. Všetky gély, ktoré od nás dostanete sú priamo od výrobcu, neprestajne skladované pri teplote 10°C. Vďaka poctivému skladovaniu v potrebnej teplote sú gély, ako jediné na trhu, rovnako účinné tak v okamihu výroby, ako aj v okamihu nanášania a nestrácajú zo svojich bieliacich efektov.

V závere absolvujete finálne bielenie u nás v ordinácii.

TIP: Pre maximálny bieliaci efekt odporúčame pred prvým bielením absolvovať dentálnu hygienu. Počas bieliaceho procesu si umývajte zuby po každom jedle, káve či červenom víne.

Napíšte nám a my vás budeme do 24 hodín kontaktovať.