Zubné náhrady

V niektorých prípadoch je vhodným riešením defektu v chrupe, prípadne riešením straty všetkých zubov, snímateľná zubná náhrada. Náhrada môže byť zhotovená tak pre bezzubú čeľusť ako aj pre čeľusť čiastočne ozubenú a je možné ju kombinovať aj s implantologickým riešením.

Základom pre zhotovenie akejkoľvek náhrady je správny odtlačok. Ten vyžaduje špeciálnu lyžicu a odtlačovaciu hmotu, aby čo najlepšie kopíroval a zreprodukoval stav v ústnej dutine. Následné kroky a návštevy ambulancie pozostávajú z čiastkových úkonov ako stanovenie správneho skusu zubov, ich výber, postavenie, tvar a v neposlednom rade ich odtieň, ktorý vyberá sám pacient na základe vlastných preferencií. V našej ambulancii zhotovujeme na základe individuálnych požiadaviek nižšie uvedené tri typy zubných náhrad. Čas potrebný na ich vyhotovenie sa líší podľa náročnosti laboratórnej a ordinačnej fázy, spravidla však cca tri týždne.

Čiastočná zubná náhrada

Je používaná pri zachovaní aspoň dvoch alebo viacerých zubov. Pozostáva zo živicového tela (ružová časť), ktoré nesie umelé zuby a môže byť spevnená kovovou výstuhou. Kotvenie na zvyšných zuboch je zabezpečené liatymi kovovými sponami alebo tzv. zásuvnými spojmi, ktoré zaisťujú komfort pri používaní náhrady. Náhrada je stabilnejšia s výrazne nižším pocitom pohyblivosti náhrady v ústach. Dobre zhotovená náhrada v ústach netlačí, pri reči sa nepohybuje, dovoľuje plnohodnotnú výslovnosť a žuvanie.

Totálna zubná náhrada

Totálna alebo aj celková náhrada má tiež živicové telo, ktoré nesie umelé zuby a rovnako môže byť spevnená výstuhou vo forme tenkej kovovej sieťky. Kotvenie náhrady zabezpečuje jej samotný rozsah, ktorý priľne na sliznicu a vytvorením podtlaku medzi ňou a sliznicou drží na požadovanom mieste.

Hybridná náhrada

Ide o spojenie fixnej a snímateľnej protézy. Stabilitu a pevnosť zabezpečujú špeciálne vytvorené predtvary s ukotvením na koreňoch vlastných zubov alebo na mini implantátoch.

Napíšte nám a my vás budeme do 24 hodín kontaktovať.